sob., 19.06.2021

5 PLN

Scena letnia: Bester Quartet – koncert

Koncert odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

BESTER QUARTET to formacja, która jest nowym obliczem legendarnego The Cracow Klezmer Band, który powstał w 1997 roku z inicjatywy kompozytora i akordeonisty Jarosława Bestera.
Grupę tworzy czterech wybitnych instrumentalistów, wykształconych klasycznie i jazzowo.

Bester Quartet koncertował w wielu prestiżowych salach koncertowych oraz klubach muzycznych w wielu krajach świata m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie, Brazylii, Izraelu, Włoszech, Chorwacji, Szwajcarii. Grupa współpracuje od lat z nowojorską wytwórnią TZADIK Johna Zorna, gdzie zostało wydanych osiem albumów zespołu.

Na koncercie usłyszymy muzykę z trzech albumów spośród wydanych przez Tzadzik. To wielkie wydarzenie muzyczne. Lider grupy określił, że to będzie ,,muzyczna opowieść będąca pomostem pomiędzy przeszłością a teraźniejszością”.

Sprawdź pozostałe koncerty i spektakle ramach Sceny letniej na Pradze!

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.