sob., 03.07.2021

5 PLN

Scena letnia: Czessband i Cała Praga śpiewa – koncert

Zdjęcie. Grupa osób w starszym wieku na tle budynku.

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Letnia scena Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na koncert Czessband i Cała Praga śpiewa.

Grupa muzyczna „Cała Praga Śpiewa” powstała dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Barwy Kultury oraz zespołu Czessband. Śpiewa razem od 8 lat i w swojej twórczości odwołuje się do folkloru warszawskiego. Tworzą ją seniorzy z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Brzeskiej 4, jak również osoby z innych dzielnic, które dołączyły do nas podczas realizacji wielu projektów. Zespół składa się również z muzyków warszawskiego zespołu akustycznego Czessband.

Kapela powstała z pasji do śpiewania i z miłości do warszawskiej Pragi. Zespół występuje na licznych potańcówkach, fajfach, organizuje występy kabaretowe i każdego dnia zaraża swym entuzjazmem oraz pasją do śpiewania innych seniorów, a także młodzież w najmodniejszych warszawskich klubach.

Zespół ma na koncie udział w finale programu Must be the Music oraz dwie bardzo dobrze przyjęte przez słuchaczy płyty CD. Członkowie zespołu, choć mają razem ponad 1800 lat, mówią o sobie „młodzi inaczej” i pokazują, że można aktywnie, twórczo i radośnie spędzać czas.

Sprawdź pozostałe koncerty i spektakle ramach Sceny letniej na Pradze!

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.