Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 18.06.2022
11:00–11:30

Spektakl
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp bezpłatny

SCENA LETNIA: Inwazja Klaunów – vol. 3 CYRKFULLNESS

Kolejna edycja festiwalu sztuki nowocyrkowej „Inwazja Klaunów” realizowanego trzeci raz na Pradze-Północ.

Reżyser klaunady Michał Walczak wraz ze współorganizatorami festiwalu koncentruje się w tegorocznej edycji na uspokajających i kulturotwórczych właściwościach sztuki cyrkowej.

Historia kuglarzy, czarodziejów i klaunów zaprezentowana zostanie w trzech aktach w trzech różnych miejscach warszawskiej Pragi: w Muzeum Warszawskiej Pragi, Centrum Praskim Koneser, Pałacyku Konopackiego. Publiczność, wraz z artystami przemieszczać będzie się po zakamarkach Pragi-Północ – odkrywając w cyrkowej improwizacji potencjał tej wyjątkowej dzielnicy.

Muzyka na żywo, żonglerka, akrobatyka, czy iluzja – to tylko niektóre z dziedzin, jakie będzie można podziwiać – a wszystko „podlane” klauniarskim klimatem.

Program festiwalu:

  • 11:00 – Muzeum Warszawskiej Pragi – część I pokazu
  • 11:30 – parada cyrkowa
  • 12:00 – Centrum Praskie Koneser – część II pokazu
  • 12:30 – parada cyrkowa
  • 13:00 – Pałacyk Konopackiego – część III pokazu

OBSADA FESTIWALU:

Reżyseria: Michał Walczak

Muzyka: Andrzej Izdebski

Choreografia: Patrycja Grzywińska

Kostiumy: Aleksandra Olszewska

Występują: Agnieszka Makowska, Maciej Cempura, Krzysztof Kostera, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk, Anna Dzilińska, Kamil Dziliński, Maria Gawlik, Julian Waglewski, Bohdan Pundys-Pastyh, Patrycja Grzywińska

Koordynatorka projektu: Katarzyna Szumlas

Produkcja: Anna Dzilińska

Scena letnia – sprawdź program!

Projekt „Inwazja Klaunów” współfinansowany jest przez m.st. Warszawa.


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.