Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 14.07.2024
19:00

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Scena letnia: koncert Justyny Jary i Aleganckiej Kapeli Warszawskie Piosenki

Scena letnia to koncerty na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Wpadnij na Pragę, żeby spędzić czas z muzyką na świeżym powietrzu!

Justyna Jary – wokalistka, autorka muzyki i tekstów.

Zwana niekiedy praską Edith Piaf. Tegoroczna podwójna stypendystka (m.st. Warszawy oraz MKiDN; 2024). Zdobywczyni dwóch statuetek w plebiscycie Warsaw Tribute (2022)-Warszawski Artysta Roku 2021 oraz Warszawski Przebój Roku 2021. Zwyciężczyni konkursów „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” (2021) i  „Rockowanie. Gramy Maanam.” (2020). Laureatka nagrody Wydawnictwa I.D. Media „Kobieta, która inspiruje 2020”. Od lat aktywnie działa na niezależnej scenie muzycznej i teatralnej. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Stworzyła zespół PompaDur, z którym w 2017 roku wydała płytę „Krwawe Ballady” z dawnymi i nowymi balladami podwórzowymi z motywem zbrodni. Od 2016 roku współtworzy Alegancką Kapelą grającą taneczne szlagiery retro. Występowała na prestiżowych scenach w Nowym Jorku, Warszawie, Berlinie i Krakowie. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną‐ autorskie warsztaty wokalne UWOLNIJ GŁOS (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie).

Alegancka Kapela

Zespół kontynuujący miejskie tradycje muzyczne- od ballad podwórzowych po piosenki z rewii i kabaretów. Alegancko zgarnął grand prix konkursu „Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic” /2021/. Kapela przygrywa na miejskich potańcówkach i retro recitalach. W razie potrzeby zagra również na weselach, czy rozwodowych rozchodniaczkach. W skład zespołu wchodzą uznani muzycy związani także z takimi składami jak na przykład Szwagierkolaska, Daab, T Love. Jak niegdyś Stanisław Grzesiuk, w autorskich utworach ukazują stolicę poprzez dawne i współczesne dzielnicowe opowieści. Muzycy szczególnie upodobali sobie historie z Pragi Północ, gdzie mieszka i tworzy liderka zespołu- Justyna Jary. W 2023 roku ukazała się ich płyta Praskie Ballady, na której znajduje się dziesięć autorskich piosenek czerpiących z poetyckiej codzienności Pragi Północ i okolic stworzonych i nagranych przeze mnie i Alegancką Kapelę. Akustyczne brzmienie niesie lokalne muzyczne historie.

Płyta została uznana za jedną z 10 najlepszych płyt w Polsce 2023 roku według rankingu tygodnika Polityka.

Album: adm.ffm.to/praskieballady

Kosa (autorska ballada): youtu.be/JL24F5zyGII

Praskie Syreny (autorska ballada): youtu.be/qeyXHLDr2lE

Informacje praktyczne

Bilety kupisz na dwa tygodnie przed koncertem, online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

wietrzu!


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.