Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 04.09.2021
20:00–21:00

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 PLN

Scena letnia: Koncert Pawła Szamburskiego. UROBOROS

po lewej grający klarnecista, po prawej grafika z napisem scena letnia, koncert Pawła Szymburskiego UROBOROS

Sobotni koncert będzie prezentacją autorskiej, trzyczęściowej kompozycji Pawła Szamburskiego. Stanowi ona muzyczny komentarz do najważniejszych rytuałów i obrzędów przejścia w życiu człowieka. Twórca, czerpiąc inspirację z tradycyjnej muzyki ludowej, odnosi się  również do gnostyckiego symbolu węża z ogonem w pysku. ,,Uroboros” wyraża jedność duchową oraz fizyczną wszechrzeczy, symbolizuje nieskończoność w ruchu ciągłej destrukcji i odradzaniu się. A zatem ,,Narodziny”/,,Życie”/,,Śmierć” – w źródłach ludowych kołysanka, wesele oraz pogrzebowa pieśń.

Gościnnie wystąpi Hubert Zemler.

 

Paweł Szamburski – klarnecista, kompozytor i animator kultury.

Związany ze środowiskiem artystycznym Lado oraz wytwórnią Lado ABC- realizuje festiwale, koncerty, warsztaty edukacyjne aktywnie przyczyniając się do promocji i upowszechniania nowej muzyki polskiej. Współtworzy m.in. zespół Bastarda, SzaZa. Artysta działa na polu interdyscyplinarnym. Komponuje dla filmu, teatru, kina niemego czy słuchowisk radiowych.

Paweł Szamburski tworzy również projekty solowe m.in. ,,Ceratitis Capitata”, nawiązujący do muzyki liturgii pięciu wielkich religii basenu Morza Śródziemnego. W swojej pracy twórczej najczęściej wykorzystuje klarnety, głos oraz elektronikę.

Hubert Zemler – perkusista, kompozytor, improwizator.

Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Jest jednym z najbardziej aktywnych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, zespołami  jazzowymi. Występuje z przedstawicielami różnych nurtów muzycznych takich jak word music czy elektronika, a także jest interpretatorem muzyki współczesnej. Jest autorem projektów solowych, własnego repertuaru, w dużej mierze o improwizowanej formule, z pogranicza awangardy.


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.