sob., 31.08.2024

10 zł

Scena letnia: koncert Magdaleny Lechowskiej i jej formacji Alma Sefardi Pieśni Żydów Sefardyjskich

Tajemniczość i piękno pieśni sefardyjskich stworzonych przez Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski, odkrywa na nowo Magdalena Lechowska wraz ze swoją formacją.

Projekt ALMA SEFARDI to naturalny, kolejny etap w twórczości wokalistki, która od prawie dwóch dekad specjalizuje się w wykonywaniu muzyki hiszpańskojęzycznej. Wszystkie utwory wykonywane są w oryginalnym języku Sefardyjczyków – ladino. Ladino to język powstały na bazie hiszpańskiego z silnymi wpływami hebrajskiego, tureckiego, a nawet greckiego. Znakomita mieszanka precyzyjnych aranżacji wzbogaconych o wpływy muzyki cygańskiej i flamenco oraz mocny, czysty głos Magdaleny stanowią o sile tego projektu.

Scena letnia to koncerty na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi. Sprawdź program koncertów!

Informacje praktyczne

Bilety kupisz na dwa tygodnie przed koncertem, online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.