Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 31.08.2024
18:00

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi
10 zł

Scena letnia: koncert Magdaleny Lechowskiej i jej formacji Alma Sefardi Pieśni Żydów Sefardyjskich

Tajemniczość i piękno pieśni sefardyjskich stworzonych przez Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski, odkrywa na nowo Magdalena Lechowska wraz ze swoją formacją.

ALMA SEFARDI czyli sefardyjska dusza to wyrazistość gitary flamenco, wrażliwość cygańskich skrzypiec, przejmujący śpiew i magia orientalnych rytmów.

Unikalne piękno i bogactwo pieśni sefardyjskich wspaniale wybrzmiewa w interpretacjach Magdaleny Lechowskiej, wokalistki wychowanej w Ameryce Południowej, dla której hiszpańskojęzyczny obszar kulturowy jest szczególnie bliski. ALMA SEFARDI, to niepowtarzalne i fascynujące połączenie różnorodnych wpływów, które obecne są w muzyce sefardyjskiej.

Artystce towarzyszą wybitni polscy muzycy, którzy podczas koncertów łączą elementy flamenco, jazzu, orientu i muzyki klezmerskiej.

Scena letnia to koncerty na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi. Sprawdź program koncertów!

Informacje praktyczne

Bilety kupisz na dwa tygodnie przed koncertem, online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Dziedziniec Muzeum Warszawskiej Pragi wyposażony jest w ławki z oparciem i krzesła z oparciem i podłokietnikami. Wejście na dziedziniec prowadzi przez kilka schodków. Wejście dla osób poruszających się na wózkach znajduje się od ul. Kępnej. Powierzchnia dziedzińca jest wybrukowana. Toalety dostępne znajdują się na parterze.

Warto się ubrać odpowiednio do pogody. W przypadku słonecznej pogody zabrać nakrycie głowy.


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.