Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 26.06.2021
20:00–21:30

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 PLN

Scena letnia: Moribaya – koncert

Koncert odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Letnia scena Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na koncert polsko-afrykańskiego zespołu Moribaya. Wieczór z zespołem Moribaya to podróż po dźwiękach subsaharyskiej Afryki Zachodniej.

Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso I Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki.  Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu.

Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei Mali, Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne w tradycyjnym stylu.

Sprawdź pozostałe koncerty i spektakle ramach Sceny letniej na Pradze!

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.