sob., 16.07.2022

SCENA LETNIA: „Shpil Mir a Dumke” – „Pieśni Żydowskie Ukrainy”

Olga Avigail Mieleszczuk wokalistka urodzona w Warszawie, a mieszkająca na stałe w Jerozolimie, zaprasza w fascynującą muzyczną podróż do żydowskich sztetli Ukrainy. Oldze towarzyszy pieśniarka Agnieszka Mazur oraz trio kobiece „Kol Ishe” (głosy kobiece), które tworzą wybitne instrumentalistki: Marta Maślanka (cymbały), Gosia Szarlik (skrzypce) i Izabela Buchowska (wiolonczela).

W programie znajdą się:

• ludowe pieśni w Jidisz,
  • chasydzkie niguny (pieśni bez słów),
  • ukraińskie przyśpiewki,
  • klezmerskie utwory inspirowane ukraińskim folklorem.

Na koncercie nie zabraknie unikalnych, muzycznych perełek, znalezionych przez żydowskiego etnomuzykologa Mosze Beregowskiego, który w latach 20-tych podróżował przez Ukrainę z fonografem w ręce, szukając autentycznej muzyki Jidisz Żydów ukraińskich.

Scena letnia – sprawdź program!

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.