niedz., 01.08.2021

5 PLN

Scena letnia: Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi.

Letnia scena Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna (WOS) gra muzykę Warszawy, filmu rewii i kabaretu lat 20. i 30. Piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują.
Walce, tanga, fokstroty, rumby i slow-foxy – WOS wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i przywraca do życia ze współczesną wrażliwością muzyczną, zachowując styl i ponadczasowy urok dawnych melodii

Warszawska Orkiestra Sentymentalna jest trzonem nowej, wspaniałej mody na muzykę retro. Daje drugie życie unikalnemu stylowi muzycznemu Dwudziestolecia, któremu nie dane było dojrzeć – jego rozkwit brutalnie przerwała wojna i okupacja. Dzięki takim zespołom, jak Orkiestra, dzisiejsza Polska młodzież słucha jazzu i szaleje na parkietach w rytm nowych wykonań stuletnich dziś utworów. To kulturowy fenomen. Żeby w niego uwierzyć, trzeba to zobaczyć na żywo.

Skład:
Gabriela Mościcka – śpiew, akordeon
Kazimierz Nitkiewicz – trąbka. flugelhorn, tenor, śpiew
Lena Nowak – klarnet, śpiew
Mateusz Kowalski – perkusjonalia, śpiew
Jakub Fedak – wibrafon, śpiew
Łukasz Owczynnikow – kontrabas, śpiew
Krzysztof Baranowski – gitara, mandolina, śpiew

Sprawdź pozostałe koncerty i spektakle ramach Sceny letniej na Pradze!

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.