niedz., 10.09.2023

Spacer
udział bezpłatny

Sensorycznie po Parku Praskim | Złota Wyspa

Kolaż trzech pionowych zdjęć. Od lewej kora kasztanowca, liść platanu, kora platanu.

Park Praski to najstarszy publiczny park Warszawy. Ze względu na sąsiedztwo Wisły i Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, a także swoją historię, ten niespełna 20-hektarowy teren jest enklawą dla wielu gatunków roślin i zwierząt.

Podczas spaceru będziemy korzystać nie tylko z naszego nadrzędnego zmysłu jakim jest wzrok. Do lepszego poznania przyrody tego miejsca będą nam niezbędne również inne zmysły. Dotykiem porównamy fakturę pni różnych gatunków drzew: gładką powierzchnię prawie 200-letniego platana, pobrużdżoną korę wiekowych topoli, czy spękaną powierzchnię miłorzębu. Słuchem postaramy się rozpoznać jak najwięcej gatunków ptaków zamieszkujących park. Węchem zagłębimy się w świat naturalnych olejków eterycznych pochodzenia roślinnego.

Spacer zakończymy stworzeniem przyrodniczych prac plastycznych.

Miejsce spotkania: Al. Solidarności, nieczynny wybieg dla niedźwiedzi

Prowadzenie: Paulina Organiściak

Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują bezpłatnego bilety do pobrania w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub online.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Złota Wyspa”. Dowiedz się więcej: muzeumwarszawy.pl/zlota-wyspa-pawla-althamera/