sob., 16.09.2023

Spacer

Siłaczki – spacer po Kolonii Praussa | Prawobrzeżni

Podczas spaceru poznamy sylwetki:

• Heleny Boguszewskiej – pisarki,
  • Zofii Czajowej – nauczycielki, autorki wydanych w formie książki wspomnień,
  • Marii Wroczyńskiej – architektki, współautorki projektu budynku szkoły przy ul. Boremlowskiej,
  • dr Janiny Dąbrowskiej – lekarki z tzw. Akademii Boremlowskiej,
  • Jadwigi Jaroszowej – nauczycielki,
  • Ireny Szypowskiej – pedagożki, historyczki literatury, eseistki, autorki książki wspomnieniowej Dom pod Olszynką.

Prowadzenie: Cezary Polak

Miejsce zbiórki: przed wejściem głównym do Szkoły Podstawowej nr 374 im. gen. Piotra Szembeka przy ul. Boremlowskiej 6/12

Spacery odbywają się w ramach projektu Muzeum Warszawskiej Pragi „Prawobrzeżni”.

Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektów rewitalizacyjnych m.st. Warszawy.