Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 07.10.2023
11:00–13:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 zł

Aktywna Praga. Śladami praskich społeczników | Prawobrzeżni

W trakcie spaceru odwiedzimy najbardziej aktywnych praskich społeczników, którzy opowiedzą nam o swojej niestrudzonej pracy i pokażą przestrzenie, w których działają. Poznamy też długą historię praskich organizacji pomocowych, charytatywnych i społecznych.

Miejsce zbiórki: Targowa 74 (przed DKP)

Prowadzenie: Franciszek Płóciennik – przewodnik warszawski, socjolog, antropolog kulturowy, animator kultury. Project Manager w agencji marketingowej All Hands Agency pracującej w duchu zrównoważonego rozwoju.

Zaangażowany w projekty animujące lokalne partnerstwa i społeczności w Warszawie: na Pradze-Północ, Mokotowie i w Śródmieściu. Autor projektu edukacyjnego Warsaw Secrets o warszawskim streetarcie. Przez 10 lat koordynował projekty społeczne i przeprowadził setki warsztatów, spacerów oraz spotkań o Warszawie oraz historii społecznej w Muzeum Warszawy, Domu Spotkań z Historią, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowym w Warszawie,  Domu Kultury Praga, Muzeum Niepodległości, Fundacji Nowej Wspólnoty, Fundacji GPW, Fundacji Dialogu Kultur i Religii, Miejscach Aktywności Lokalnej.

Spacery odbywają się w ramach projektu Muzeum Warszawskiej Pragi „Prawobrzeżni”.


Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektów rewitalizacyjnych m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.