czw., 03.08.2023

Wernisaż

„Solidarność i Wsparcie”

Wernisaż mobilnej wystawy „Solidarność i Wsparcie” o akcjach pomocowych, organizowanych przez prywatne osoby i organizacje, dla ludności wypędzonej z Warszawy na fali represji powstańczych. Wystawę udostępniło nam Muzeum Dulag 121.

W programie:

• przemowa Dyrektor Muzeum Dulag 121, pani Małgorzaty Bojanowskiej,
  • projekcja filmu „Dulag 121”,
  • spotkanie ze świadkiem historii.

W czasie spotkania będzie można zapoznać się i zakupić publikacje związane z Muzeum Dulag 121.

Muzeum Dulag 121 zbiera informacje na temat osób, które przebywały w obozie w Pruszkowie lub udzielały pomocy. Każdy kto posiada informacje o więźniach obozu lub osobach pomagających będzie mógł uzupełnić ankietę. Można ją również wypełnić online.

Wystawa „Solidarność i Wsparcie”

Wystawa dostępna do oglądania bezpłatnie od 1 do 20 sierpnia w godzinach pracy Muzeum Warszawskiej Pragi, czyli z wyłączeniem poniedziałków.

• wtorek, środa, piątek 9.00-17.00
  • czwartek 9.00-18.00
  • sobota, niedziela 10:00-18:00

Muzeum Dulag 121 na co dzień prowadzi działalność edukacyjną związaną z historią obozu przejściowego Durchgangslager 121 w Pruszkowie i losem mieszkańców i mieszkanek Warszawy uciekających z miasta w okresie walk powstańczych.