sob., 22.04.2023

Spacer
udział bezpłatny

Spacer po żydowskiej Pradze – śladami miejsc i dawnych mieszkańców | Piosenka krawca Dawida

Spotkanie z przedwojenną kulturą żydowską!

Wielokulturowe tradycje Pragi sięgają XIX w., kiedy obok katolików zamieszkiwali tutaj wyznawcy judaizmu i prawosławia. W czasie spaceru poznamy przedwojenne życie żydowskiej społeczności na Pradze.

Prowadzenie: Aleksandra Karkowska-Rogińska

Miejsce zbiórki: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Udział na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania.

22 kwietnia odbędą się również:

• 16:45-17:15 | Zwiedzanie dawnych żydowskich modlitewni z unikatowymi dekoracjami malarskimi, w oficynie na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, i projekcja filmu o ich renowacji.
  • 17:30 | Piosenka krawca Dawida – program kabaretowy retro w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Dowiedz się więcej o żydowskich modlitewniach przy ul. Targowej.

fot. T. Kaczor