Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 03.11.2019
11:30–13:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
1 zł

Spacer „Praga do zamieszania. Budynki komunalne i TBS-y”

Startujemy na Mińskiej 52/54, gdzie znajduje się główna siedziba Towarzystwa Budownictwa Społecznego Praga-Południe i jednocześnie dwie realizacje z roku 2003 (Mińska 56). Opowiemy o historii powstania koncepcji. Przejdziemy obok SWPS, omawiając rozwój i prestiżowy charakter uczelni. Dalej pójdziemy ulicą Rybną, gdzie również powstał budynek TBS. Pod Urzędem Dzielnicy Praga opowiemy o kolejnych realizacjach TBS na Pradze. Spacer zakończymy w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia, omawiając jej ambitne plany co do przyszłej sali koncertowej w tym miejscu.

Więcej o cyklu spacerów i kalendarium spotkań


 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Logo Zakochaj się w Warszawie i programu Na_prawa Warszawa


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.