niedz., 03.11.2019

Spacer

Spacer „Praga do zamieszania. Budynki komunalne i TBS-y”

Startujemy na Mińskiej 52/54, gdzie znajduje się główna siedziba Towarzystwa Budownictwa Społecznego Praga-Południe i jednocześnie dwie realizacje z roku 2003 (Mińska 56). Opowiemy o historii powstania koncepcji. Przejdziemy obok SWPS, omawiając rozwój i prestiżowy charakter uczelni. Dalej pójdziemy ulicą Rybną, gdzie również powstał budynek TBS. Pod Urzędem Dzielnicy Praga opowiemy o kolejnych realizacjach TBS na Pradze. Spacer zakończymy w siedzibie orkiestry Sinfonia Varsovia, omawiając jej ambitne plany co do przyszłej sali koncertowej w tym miejscu.

Więcej o cyklu spacerów i kalendarium spotkań

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Logo Zakochaj się w Warszawie i programu Na_prawa Warszawa