Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

niedz., 20.10.2019
11:30–13:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
1 zł

Spacer „Praga do zamieszkania. Bohema”

Spotkamy się na początku ul. Szwedzkiej – pod numerem 2. Tu przypomnimy o istniejącym w tym miejscu teatrze Szwedzka 2/4 i jego poprzednikach. Spacerując Szwedzką, wspomnimy historię powstania samej ulicy i jej nazwy. Przyjrzymy się kompleksowi Nowa Praga.

Kolejna część spaceru to industrialna historia okolicy: od stalowni oraz pierwszych zakładów chemicznych, poprzez wytwórnię amunicji i wełny aż do czasów mydła Biały Jeleń i Polleny-Urody. Porozmawiamy o kościele p.w. Matki Bożej z Lourdes. Zagłębimy się w teren, gdzie powstaje Bohema – Strefa Praga i zatrzymamy się przy osiemdziesięciotrzymetrowym kominie, ikonie tego miejsca. Na koniec omówimy założenia projektu nowego osiedla wielofunkcyjnego.

Więcej o cyklu spacerów i kalendarium spotkań


 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Logo Zakochaj się w Warszawie i programu Na_prawa Warszawa


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.