Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 19.10.2019
11:30–13:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
1 zł

Spacer „Praga do zamieszkania. Port Praski”

Spacer zaczniemy w pobliżu dzisiejszego Urzędu Stanu Cywilnego, czyli budynku dawnej komory celnej projektu Corazziego. To miejsce idealne na krótką opowieść o historii Pragi wraz z rozszyfrowaniem nazw ulic (np. Krowia). Stąd spojrzymy na Stare Miasto i jego aktualne zabudowania oraz wspomnimy historię warszawskich mostów.

Kolejnym punktem będzie pomnik Kościuszkowca. Idąc dalej zajmiemy się historią portu praskiego, jego powstaniem w latach międzywojennych jako Portu Nowego, działalnością po wojnie oraz czasami współczesnymi. Dowiemy się, jak działał tu przeładunek towarów i dworzec wodny (fundacja Ja Wisła) oraz jak przebiegała budowa mostu Świętokrzyskiego. Odpowiemy na pytania o plany i wyzwania budowlane na terenie całego obiektu, a spacer pośród nowych budynków pokaże koncepcję całkowitego zagospodarowania portu.

Więcej o cyklu spacerów i kalendarium spotkań


 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Logo Zakochaj się w Warszawie i programu Na_prawa Warszawa


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.