Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 15.09.2019
11:30–13:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
1 zł

Spacer „Praga do zamieszkania. Koneser”

Zaczniemy pod Muzeum Warszawskiej Pragi, przechodząc przez Bazar Różyckiego do ulicy Ząbkowskiej. Ta okolica to kopalnia historii i anegdot. Kilka kamienic pamięta czasy międzywojnia, a wiele miejsc nosi ślady obecności społeczności praskich Żydów. Wspomnimy Szmula Zbytkowera, jednego z najbogatszych warszawiaków.

Spacerem dojdziemy do Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser, która jest świetnym przykładem dziewiętnastowiecznej architektury przemysłowej. Zapoznamy się z jej bogatą historią. Rozszyfrujemy historyczne funkcje zachowanych budynków i sprawdzimy, jak zostały zagospodarowane na nowo i jakie możliwości stwarzają dziś dla mieszkańców Pragi i całej Warszawy oraz przyjezdnych gości.

Więcej o cyklu spacerów i kalendarium spotkań


 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Logo Zakochaj się w Warszawie i programu Na_prawa Warszawa


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.