sob., 07.09.2019

Spacer

Spacer „Praga do zamieszkania. Soho”

Spacer zaczniemy przy ulicy Grochowskiej 316. Tu w czasach międzywojennych powstała spółka o nazwie „Fabryka Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg i s-ka”, która później przerodziła się w Polskie Zakłady Optyczne. Przy zakładach dowiemy się, co produkowały, jaka była ich historia oraz funkcje militarne. W tej okolicy warto wspomnieć o historycznym podziale Pragi na Pragę i Grochów. Spacer będzie okazją do przypomnienia i szukania śladów dawnych miejsc: fabryki tabakierek, wsi Kamionek, Skaryszew.

Wędrówka wokół SOHO to okazja do opowieści o historii inwestycji, nowych budynkach mieszkalnych, restauracjach, Muzeum Neonów i kulturalnych inicjatywach, takich jak Przetwory.

Więcej o cyklu spacerów i kalendarium spotkań

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Logo Zakochaj się w Warszawie i programu Na_prawa Warszawa