Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

sob., 07.09.2019
11:30–13:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
1 zł

Spacer „Praga do zamieszkania. Soho”

Spacer zaczniemy przy ulicy Grochowskiej 316. Tu w czasach międzywojennych powstała spółka o nazwie „Fabryka Aparatów Optycznych i Precyzyjnych H. Kolberg i s-ka”, która później przerodziła się w Polskie Zakłady Optyczne. Przy zakładach dowiemy się, co produkowały, jaka była ich historia oraz funkcje militarne. W tej okolicy warto wspomnieć o historycznym podziale Pragi na Pragę i Grochów. Spacer będzie okazją do przypomnienia i szukania śladów dawnych miejsc: fabryki tabakierek, wsi Kamionek, Skaryszew.

Wędrówka wokół SOHO to okazja do opowieści o historii inwestycji, nowych budynkach mieszkalnych, restauracjach, Muzeum Neonów i kulturalnych inicjatywach, takich jak Przetwory.

Więcej o cyklu spacerów i kalendarium spotkań


 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Logo Zakochaj się w Warszawie i programu Na_prawa Warszawa


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.