niedz., 12.09.2021

Spacer
Wstęp bezpłatny

Spacer: Praga zmysłów

Warszawska Praga kryje w sobie wiele wyjątkowych, niepowtarzalnych zaułków. Dzielnica do dzisiaj zachowała swój autonomiczny folklor, który choć częściowo odkryjemy  podczas spaceru.

Trasa będzie wiodła najbardziej charakterystycznymi ulicami: Targową, Ząbkowską i Brzeską.

Zaczniemy od Muzeum Warszawskiej Pragi i znajdującej się w nim Modlitewni, następnie zajrzymy do praskich podwórek w poszukiwaniu kapliczek czy drewnianych elementów architektonicznych. Nie zabraknie znamiennych dla Pragi murali i innych obiektów street artu. Trasa zakończy się na tętniącym życiem Bazarze Różyckiego.

Zapraszamy do odkrywania Pragi wszystkimi zmysłami.

Spacery przygotowały: Aleksandra Karkowska-Rogińska, Karolina Jusińska

Prowadzenie: Marzena Szugiero

Informacje praktyczne:

Obowiązują zapisy: edukacja@muzeumwarszawy.pl / w tytule maila proszę wpisać datę spaceru

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

logo muzuem historii polski logo programu patriotyzm jutra logo ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu