sob., 21.05.2022

Spacer
Prawobrzeżni
5 zł

PRAWOBRZEŻNI: Spacer śladami cukierników i piekarzy: zapach chleba, słodycz lukru

Zapraszamy na spacer po Pradze śladami piekarzy i cukierników.

Odwiedzimy miejsca, które prażanom kojarzyły się ze smakami dzieciństwa, codziennością, a czasem z luksusem.

Przypomnimy postacie znanych praskich wytwórców pieczywa i słodyczy. Na trasie m.in. historyczne adresy związane ze słynną fabryką Anczewskiego, cukiernią Pachulskiego, czy piekarnią Kleinschmidtów.

Prowadzenie spaceru: Monika Wesołowska.

Informacje praktyczne

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub drogą internetową.

Miejsce zbiórki: ul. Wileńska 1 róg Targowej

Organizator: Muzeum Warszawskiej Pragi, oddział Muzeum Warszawy

Wydarzenie zrealizowane w cyklu Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Koordynacja projektu: Jolanta Wiśniewska