sob., 03.09.2022

Spacer

Spacer „Śladami praskich Żydów” | Festiwal Warszawa Singera

Spacer rozpoczniemy w dawnych modlitewniach żydowskich zlokalizowanych na parterze oficyny w podwórzu Muzeum Warszawskiej Pragi przy ul. Targowej.

Swoją kontynuację będzie miał także poza Muzeum – w miejscach ważnych dla żydowskiej społeczności przed II wojną światową i po niej, jak np.:

• miejsce po synagodze na ul. Szerokiej (dziś skrzyżowanie ul. Jagiellońskiej i Kłopotowskiego),
  • budynek Domu Sierot im. Michała Bergsona wraz z jego powojennym przeznaczeniem (m.in. Teatr Żydowski, indywidualne mieszkania, Wojewódzki Komitet Żydowski),
  • a także Żydowski Dom Akademicki, działająca po wojnie szkoła żydowska.

Dowiedz się więcej o żydowskich modlitewniach.

Informacje praktyczne

Miejsce zbiórki: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

Bilety do nabycia w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi oraz online.

Liczba miejsc ograniczona: 25

Spacer odbywa się w ramach programu wydarzeń Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Sprawdź program.