sob., 22.06.2024

5 zł

Spacer śladem ziół wspierających kobiecość z zielarką Magdaleną Oprządek | „Prawobrzeżne”

Grafika. Żółty napis PRAWOBRZEŻNE na zdjęciu kobiety z chustą na głowie. Zdjęcie ma nałożoną zieloną maskę.

Jestem kobietą. Żyję swoim rytmem odmierzanym przez mój cykl, rytm dobowy i roczny. Tworzę, jestem kreatywna. Od setek, a nawet tysięcy lat istnieją roślinni sprzymierzeńcy kobiecego życia. Nieraz mijamy je, przechodząc obok lasu czy łąki.

Czy wiesz, że również nad Wisłą rosną rośliny, które dodają potrzebnych kobietom minerałów, wpierają ich zdrowie psychiczne na każdym etapie życia? Nad rzeką można znaleźć też takie, które ułatwiają rozluźnienie mięśni i odczucie odprężenia. Przyjdź i zaprzyjaźnij się z różą, pokrzywą, serdecznikiem i wieloma innymi „dzikuskami”.

Spacer dla wszystkich, którzy chcieliby w gąszczu prawego brzegu Wisły odkryć bogactwo roślin leczniczych i wykorzystać je dla dobrostanu kobiecego zdrowia. W czasie spaceru dowiecie się też, jak zrobić z nich cenne leczniczo preparaty.

Miejsce zbiórki: Pawilon Edukacyjny Kamień, ul. Wybrzeże Puckie 1

Magdalena Oprządek – z wykształcenia doktor nauk o Ziemi, zielarka-fitoterapeutka i edukatorka. Łączy rośliny z ludźmi. Zawodowo koordynuje ofertę edukacyjną w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Przez większość życia związana z prawą stroną Wisły, którą najchętniej przemierza rowerem. Współprowadzi z mężem klimatyczną kawiarnię 3Mała, gdzie serwowane są jej ziołowe napary. Kiedy tylko czas pozwala przygotowuje ziołowe remedia. Na swoich warsztatach uczy, jak je samodzielnie przygotować.

Wydarzenie w ramach wystawy „Prawobrzeżne”, która jest opowieścią o dziewięciu wyjątkowych kobietach związanych z prawobrzeżną Warszawą.