Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

niedz., 08.08.2021
11:00–13:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
5 PLN

Spacer tropem Konopackiego i nie tylko. Prawobrzeżni

Zapraszamy na letni spacer z Moniką Wesołowską śladami postaci związanych z warszawską Pragą. 

Nowa Praga, będąca połączeniem osad należących w XIX wieku do Ksawerego Konopackiego i Joachima Kurakowskiego, od początku przyciągała do siebie mieszkańców i inwestorów. Część z nich z nowym miejscem zamieszkania lub pracy wiązała nadzieje na poprawę życiowej sytuacji. Podczas spaceru poznamy historie często nietuzinkowych osób, których losy zostały zapisane w księgach hipotecznych, dokumentach i warszawskiej prasie z dawnych lat. Powędrujemy m.in. ulicą Strzelecką, Środkową i Stalową. 

Miejsce zbiórki: róg Strzeleckiej i Szwedzkiej, przy wyjściu nr 3 ze stacji metra Szwedzka (przy dawnej fabryce)

UWAGA: Udział w spacerze jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub drogą internetową.

 

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku. 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.