Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 12.10.2023
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny

Spotkanie z Jędrzejem Sokołowskim | Migawki/Inspiracje

Grafika. W tle czarno-białe zdjęcie z lotu ptaka na kamienice Pragi wśród drzew. W prawym górnym rogu napis: MIGAWKI. ARCHIWUM REWITALIZACJI PRAGI, po lewej biały łuk litery M.

Celem projektu Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy. Jego autorkami i autorami będą profesjonalni fotografowie i fotografki, ale też przeszkoleni przez nich w czasie warsztatów i spotkań mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. Wszystko po to byśmy mogli przyjrzeć się tej wielkiej przemianie jeszcze w czasie jej trwania. W przyszłości budowana w ten sposób baza zdjęć stanie się źródłem wiedzy o dawnej i współczesnej Warszawie – bezcennym dla badaczy i badaczek i nabierającym wartości z każdym kolejnym rokiem dzielącym nas od formalnego zakończenia programów rewitalizacyjnych.

Inspiracje to spotkania się z tymi, które i którzy przyglądają się miastom i architekturze od dawna, dokumentują je fotografując, a przy okazji opowiadają o swoich odkryciach innym. Słuchamy o ich metodach pracy, podglądamy ich warsztat, podziwiamy efekty ich pracy.

Zaprosiliśmy do tego cyklu inspirujących twórców i twórczynie, którzy od lat, wykorzystują różne narzędzia, budują własne fotograficzne archiwa zmian. Spotkanie prowadzi Filip Springer.

Jędrzej Sokołowski – absolwent Instytutu Twórczej Fotografii (Opawa, Czechy) i Instytutu Historii Sztuki (Uniwersytet Warszawski), stypendysta MKiDN. Współzałożyciel firmy specjalizującej się w digitalizacji dzieł sztuki i archiwów. Od 2010 roku pracuje nad projektem Nowa Warszawa poświęconym peryferiom stolicy. Fotografuje w nim rzeczy pozornie zwykłe i niewarte uwagi. Stara się uchwycić moment zawieszenia. Przedstawiane przez niego miejsca niedawno były obce i dzikie, a za chwilę będą częścią miasta.

www.jedrzejsokolowski.plinstagram.com/jedrzejsokolowski/

Przeczytaj o pracach Jędrzeja Sokołowskiego w kolekcji Muzeum Warszawy.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.