wt., 06.10.2020

Spektakl
Bezpłatne wejściówki

Spektakl Róża ze Skaryszewskiej

Przedstawienie jest podróżą przez ożywiony album wspomnień. Główną bohaterką jest pani Róża Karwecka, która mieszkała w kamienicy przy Skaryszewskiej 10 od roku 1945 aż do dziś. Budynek ten stoi w pobliżu dawnego Dworca Terespolskiego i obecnego Dworca Wschodniego. Sąsiaduje z Zespołem Szkół przy Skaryszewskiej 8, w którym podczas okupacji mieścił się obóz przejściowy, używany przez Niemców do przetrzymywania osób wywożonych na roboty do Niemiec.

Twórcami spektaklu są artyści Teatru Sceny Lubelska 30/32.

Reżyser i scenograf: Dariusz Kunowski; muzyk: Henio Małolepszy;

Aktorzy: Daniel Brzeziński, Piotr Herbich, Katarzyna Żytomirska i Agata Brzozowicz.

Informacje:

Miejsce: sala konferencyjna Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52 (wejście przez bramę od strony ul. Kępnej).

Ilość miejsc ograniczona.

Bezpłatne wejściówki do pobrania przez internet lub w kasie muzeum.

W trakcie spektaklu należy zachować bezpieczny odstęp oraz założyć maseczkę.

Więcej o spektaklu i pozostałe terminy.