Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 30.09.2023
12:00–14:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny

Społeczna historia wybiegu – krąg opowieści | Złota Wyspa

Stara czarno-biała pocztówka. Zdjęcie wybiegu: jeden miś kąpie się w wodzie, drugi stoi na wybiegu, wokół barierki przyglądający się ludzie.

Pierwsze niedźwiedzie brunatne pojawiły się na wybiegu zaprojektowanym jako ozdoba trasy W-Z i wizytówka warszawskiego ZOO w styczniu 1952 roku.  Po akcie wtargnięcia na wybieg przez pijanego mężczyznę w 2020 roku dwie ostatnie mieszkanki tego miejsca – niedźwiedzice Sabina i Mała – zostały przeniesione na teren Miejskiego Ogrodu Zoologicznego.

Poprzez działania artystyczne prowadzone na nieczynnym wybiegu chcemy zwrócić uwagę na potencjał tego miejsca i jego możliwe funkcje. Jednocześnie pragniemy odnotować jego dotychczasowe znaczenie definiujące dotychczasowy charakter tej lokalizacji. Dla całych pokoleń osób wychowanych na Pradze hasło „przy miśkach” określało cel rodzinnych wycieczek oraz punkt spotkań z rówieśnikami i sympatiami.

Podczas spotkań w kręgu opowieści chcemy dotrzeć do wspomnień i zdjęć związanych z miejscem, składając z nich społeczną historię wybiegu.

Miejsce spotkania: Al. Solidarności, nieczynny wybieg dla niedźwiedzi

Prowadzenie: Anna Skowrońska

Ilość miejsc ograniczona! Zapisy przez formularz: https://forms.office.com/e/ggDW0ar54H

UWAGA! Spotkaniom towarzyszy zbiórka fotografii w ramach muzealnego Archiwum Społecznego, która trwa do końca września.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Złota Wyspa”. Dowiedz się więcej: muzeumwarszawy.pl/zlota-wyspa-pawla-althamera/


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.