Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 17.09.2020
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp bezpłatny

Spotkanie z autorami książki PRA. Ilustrowany atlas architektury

Muzeum Warszawskiej Pragi i Centrum Architektury zapraszają do udziału w spotkaniu autorskim. Na dziedzińcu Muzeum Warszawskiej Pragi, będziemy gościć Macieja Czeredysa i Ewę Ziajkowską – autorów PRA. Ilustrowanego atlasu architektury. Spotkanie poprowadzi Adam Lisiecki.

To już szósty ilustrowany atlas warszawskiej architektury nakładem Centrum Architektury. PRA. Ilustrowany atlas architektury Pragi obejmuje obszar zagospodarowany najwcześniej po prawej stronie Wisły, czyli historyczną Pragę w granicach zamkniętych obwodnicą kolejową oraz leżący poza nią teren Kamionka.

Przedstawia 60 budynków, założeń i detali architektonicznych, pomników i rzeźb znajdujących się na tym terenie. Każdemu obiektowi towarzyszy syntetyczna ilustracja i krótki opis w języku polskim i angielskim. Prezentacje architektury poprzedzone są dwujęzycznym wstępem z zarysem historii dzielnicy.

 

INFORMACJE DODATKOWE

Wejście na dziedziniec od strony ul. Kępnej.

Prosimy o zabranie maseczek i parasoli.

Ze względu na limity wprowadzone w związku z pandemią SARS-Cov-2 na spotkanie obowiązują zapisy. Zainteresowanych przybyciem prosimy o wiadomość mailową na adres: karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.