Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

czw., 22.07.2021
18:30–20:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp bezpłatny

Spotkanie z autorem książki „Plac Leńskiego” Danielem Wyszogrodzkim

Na Scenie Letniej w Muzeum Warszawskiej Pragi gościć będziemy Daniela Wyszogrodzkiego, dziennikarza muzycznego, autora wielu przebojów m. in. Krzysztofa Krawczyka, Seweryna Krajewskiego czy Łukasza Zagrobelnego.

Daniel Wyszogrodzki tym razem zabierze nas w słodko-gorzkie czasy PRL-u opisane w swojej pierwszej powieści, pt. „Plac Leńskiego”. W tej publikacji socrealistyczna przestrzeń warszawskiej Nowej Pragi staje się centrum świata, ożywa park Praski i zoo, Stare i Nowe Miasto oraz stołeczne mosty, którymi przebiegały trasy szczenięcych wypraw pieszych i rowerowych. Jest też bazar Różyckiego oraz kultowe kina i saturator. Tym szczególnym dla autora miejscom towarzyszą pełnokrwiste postaci oraz opisana bez znieczulenia rzeczywistość warszawskiej Pragi. Dzięki oryginalnemu i barwnemu językowi „Plac Leńskiego” to gwarancja literackiej uczty.

Zapraszamy 22 lipca do udziału w spotkaniu z autorem książki, której oficjalna premiera będzie mieć miejsce zaledwie dzień wcześniej.

 


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.