wt., 07.11.2023

udział bezpłatny

Spotkanie z Jakubem Tylmanem – autorem książki „Jak pokolorować szkołę”

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. KEN w Warszawie, Muzeum Warszawskiej Pragi i wydawnictwo Mamania zapraszają nauczycielki i nauczycieli oraz bliotekarki i bibliotekarzy na wyjątkowe spotkanie z Jakubem Tylmanem – laureatem Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, pedagogiem, nauczycielem przedmiotów artystycznych, autorem książki „Jak pokolorować szkołę”, jednym z najbardziej barwnych i kreatywnych polskich nauczycieli.

Prowadząca spotkanie: Katarzyna Gołubiew

„Jak pokolorować szkołę” Jakub Tylman

Wyjątkowa książka nauczyciela, który od kilkunastu lat aktywnie i nieszablonowo zmienia oblicze polskiej szkoły. Autor, którego życiowe motto brzmi: „nie ma rzeczy niemożliwych”, dzieli się w niej swoimi pomysłami na odnalezienie i zbudzenie kreatywności w dzieciach oraz sposobami na poprawę kondycji polskiej szkoły. Realizując każdego dnia oddolne inicjatywy, pokazuje, że wiara, odwaga, determinacja potrafią przenosić góry i można nawet w obecnych warunkach uczynić polską szkołę – wymagającą gruntownej reformy – lepszą.

Co znajdziesz w książce?

Przede wszystkim pełen entuzjazmu opis szkoły. Renifery w szkolnym ogrodzie, własne kino dla uczniów, sale lekcyjne wyglądające jak dżungla – to tylko niektóre przykłady na zerwanie ze szkolną rutyną. Jednak „Jak pokolorować szkołę” to znacznie więcej niż tylko rewolucyjne idee. To prawdziwa dawka inspiracji i świeżych pomysłów na przekształcenie tradycyjnej szkoły w przyjazną, pełną kreatywności przestrzeń.

W książce nie zabrakło również wywiadów z ważnymi postaciami polskiego środowiska edukacyjnego – Zytą Czechowską, Ewą Drobek, prof. Romanem Leppertem, Iwoną Pietrzak – Płachtą, Anną Konarzewską, Markiem Grzywną i Mateuszem Kacprowskim. To ważne głosy, które otwierają nowe perspektywy na zmianę w polskiej szkole.

Do kogo autor kieruje swoje słowa?

• Do nauczycieli otwartych na zmianę
  • Do mądrych wychowawców
  • Do świadomych, wspierających, zaangażowanych w rozwój dzieci rodziców

Spotkanie wspiera nauczycieli bibliotekarzy w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0