Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 10.10.2024
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
udział bezpłatny

Spotkanie z Michałem Wiśniewskim | Migawki/Inspiracje

Grafika. W tle czarno-białe zdjęcie z lotu ptaka na kamienice Pragi wśród drzew. W prawym górnym rogu napis: MIGAWKI. ARCHIWUM REWITALIZACJI PRAGI, po lewej biały łuk litery M.

Celem projektu Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy. Jego autorkami i autorami będą profesjonalni fotografowie i fotografki, ale też przeszkoleni przez nich w czasie warsztatów i spotkań mieszkańcy i mieszkanki Warszawy.

Inspiracje to spotkania się z tymi, które i którzy przyglądają się miastom i architekturze od dawna, dokumentują je fotografując, a przy okazji opowiadają o swoich odkryciach innym. Słuchamy o ich metodach pracy, podglądamy ich warsztat, podziwiamy efekty ich pracy.

W październiku zapraszamy na spotkanie z Michałem Wiśniewskim, na którym porozmawiamy m.in. o Krakowskim Szlaku Modernizmu i prowadzeniu tego rodzaju projektów. Dyskusję poprowadzi Filip Springer.

Michał Wiśniewski jest historykiem architektury. Pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz w Międzynarodowym Centrum Kultury, gdzie kieruje Ośrodkiem Edukacji — Akademia Dziedzictwa. Stypendysta Fulbrighta. Autor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich poświęconych architekturze Krakowa i Polski XIX i XX wieku, między innymi monografii krakowskich architektów Ludwika Wojtyczki, Adolfa Szyszko-Bohusza i Tomasza Mańkowskiego. Członek zarządu Fundacji Instytut Architektury. Współautor projektów tworzonych przez zespół Instytutu Architektury, m.in. strony internetowej Krakowski Szlak Modernizmu (szlakmodernizmu.pl) oraz podcastu Przecież to nie jest modernizm.

Celem projektu „Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji” jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy. Jego autorkami i autorami będą profesjonalni fotografowie i fotografki, ale też przeszkoleni przez nich w czasie warsztatów i spotkań mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. Wszystko po to byśmy mogli przyjrzeć się tej wielkiej przemianie jeszcze w czasie jej trwania. W przyszłości budowana w ten sposób baza zdjęć stanie się źródłem wiedzy o dawnej i współczesnej Warszawie – bezcennym dla badaczy i badaczek i nabierającym wartości z każdym kolejnym rokiem dzielącym nas od formalnego zakończenia programów rewitalizacyjnych.

Więcej informacji o projekcie Migawki: migawki.muzeumpragi.pl


Wydarzenie realizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy działań na obszarze rewitalizacji m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.