sob., 07.10.2017

Wstęp 10 zł

Spotykam konserwatora / warsztaty rodzinne / grupa II

Zajęcia rodzinne w Muzeum Warszawskiej Pragi

Konserwator to jedna z najważniejszych osób w muzeum. To dzięki jego pracy stare i zniszczone obiekty odzyskują piękną formę oraz zabezpieczone są przed dalszymi zniszczeniem. W Muzeum Warszawskiej Pragi znajduje się Pracownia Konserwacji Papieru. W trakcie jej zwiedzania uczestnicy zobaczą pracownię suchą i mokrą, zapoznają się z używanymi w nich sprzętami i materiałami oraz różnymi zabiegami konserwatorskimi. Spotkanie będzie okazją, żeby zobaczyć, jak przeprowadza się kąpiel wodną papieru, odkwaszanie w technologii wodnej i bezwodnej oraz maszynowe i ręczne uzupełnianie ubytków. Dodatkową atrakcją będzie styczność z obiektami muzealnymi, które nie są jeszcze na ekspozycji.

Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników i ograniczoną ilość miejsca w pracowni, zajęcia wyjątkowo nie mają charakteru warsztatowego.

Spotkanie odbywa się w dwóch grupach, prosimy o punktualne przybycie. Zbieramy się przy kasie.

Prowadzenie: Agata Kłos, konserwatorka papieru w Muzeum Warszawy