Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

wt., 16.04.2019
18:00–19:00

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny

W starym kinie na Pradze i w Warszawie (1908–1939) | Prawobrzeżni

„Praskie Oko”, „Lotos”, „Era”, „Praga”,  „Dom Żołnierza” – nazwy te przywołują dzisiaj już tylko wspomnienia najstarszych mieszkańców Pragi. „Teatry świetlne” budziły żywe zainteresowanie wrażliwej i żadnej wrażeń publiczności. Co i gdzie można było oglądać? Jaka była praska publiczność? Czy lokalna oferta różniła się od tej w innych dzielnicach miasta?

Gościem wieczoru będzie dr Karina Pryt (Uniwersytet J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem), która zaprezentuje efekty swoich badań nad kulturą kinową w 1 poł. XX w., sposobem funkcjonowania warszawskiej kinematografii oraz jej twórcami. Realizowany przez dr Pryt projekt afiliowany jest przy międzynarodowej sieci historyków kina HoMER (Cinema Culture in Warsaw, 1895/6-1939: A Transnational Perspective http://homernetwork.org/dhp-markers/cinema-culture-in-warsaw/).


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.