sob., 30.06.2018

Strefa Koloru. Akcja artystyczna

Strefa Koloru to akcja artysty Marka Sułka, znanego m.in. z praskich aniołów, polegająca na stworzeniu serii 1000 kameralnych rzeźb – kolorowych ptaków z plasteliny, przy udziale mieszkańców Warszawy. Każdy, kto odwiedzi Muzeum Warszawskiej Pragi będzie mógł włączyć się do akcji. Efekty zobaczymy na drzewach w różnych częściach miasta już w lipcu.

Marek Sułek

Absolwent ASP w Warszawie i  Rietveld Academy w Amsterdamie zajmuje się akcjami w przestrzeni miejskiej.  Ma na swym koncie szereg  realizacji, również w Warszawie, np. Praskie Aniołki, Papierowa Łódeczka, rzeźba Glob i kompozycja Ławica – Nowy Szpital Dziecięcy, Obiekty – Rondo de Gouela,  rzeźby użytkowe – Centrum Koneser.

Marek Sułek  od wielu lat prezentuje swoje prace w różnych miastach Europy oraz w USA.

Akcja  Strefa Koloru – Ptaki,  jest finansowana przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Wydarzenie towarzyszące wystawie 90. urodziny warszawskiego ZOO.