sob., 26.08.2023

Spektakl
Wstęp wolny, decyduje kolejność zgłoszeń.

„Światotworzenia” performans Alicji Czyczel i Alicji Nauman | Złota Wyspa

Performans choreografek i tancerek Alicji Czyczel i Alicji Nauman dedykowany wszystkim osobom niezależnie od wieku. Jego głównym motywem jest improwizacja z tkaninami w przestrzeni wyspy. Artystki zapraszają do potraktowania jej jako odrębnej, równoprawnej nie-ludzkiej performerki, która oferuje niezwykłą przestrzeń do spontanicznego tworzenia efemerycznych, ruchomych światów. Będziemy przebierać siebie i wyspę, ruszając się, tworzyć migotliwe kompozycje, budować dziwne obiekty, obserwować, bawić się i odpoczywać, wachlując się lekką organzą.

Do artystek można (choć nie trzeba) dołączyć w każdym momencie. Polecamy przyniesienie ze sobą wody i wygodnego stroju.

W przestrzeni wyspy może przebywać jednocześnie 20 osób. Wstęp wolny, decyduje kolejność zgłoszeń. Obowiązują ZAPISY PRZEZ FORMULARZforms.office.com/e/L0N5pfeG73

Uczestniczyć w wydarzeniu można również z perspektywy chodnika wokół Złotej Wyspy. Wstęp bez ograniczeń.

Miejsce spotkania: Al. Solidarności, dawny wybieg niedźwiedzi brunatnych przy Parku Praskim.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Złota Wyspa”. Dowiedz się więcej: muzeumwarszawy.pl/zlota-wyspa-pawla-althamera/

Alicja Czyczel (ona/jej) – choreografka, edukatorka, performerka. W swojej praktyce koncentruje się na ekofeministycznych, skupiających się na dostrzeganiu i zwalczaniu systemowej opresji kobiet i (post)natury sposobach bycia i czucia, budowaniu wspólnoty poprzez ruch i zmysły, zacieraniu granicy między ciałem a otaczającym je środowiskiem. Tworzy choreografie sceniczne, kolektywne i interdyscyplinarne projekty artystyczno-badawcze oraz spacery dźwiękowe. Współtwórczyni kolektywu Przestrzeń Wspólna. Członkini Queerowej Akademii Ruchu. Jej eseistyczne i poetyckie teksty ukazały się w „Dialogu”, „Glissando”, „Playground”.

Alicja Nauman (ona/jej) – queerowa feministka i artystka interdyscyplinarna pracująca pomiędzy choreografią, sztukami wizualnymi a edukacją eksperymentalną. Studiowała w London Contemporary Dance School (choreografia) i Instytucie Kultury Polskiej UW. Od końcowego efektu pracy bardziej interesuje ją proces twórczy, w którym to, co ryzykowne i odważne rodzi się z poczucia bezpieczeństwa, łagodności i dziwactwa. Prace Nauman były pokazywane między innymi w The Place, Chisenhale Dance Space w Londynie, Montevideo w Marsylii, Black Box w Belfaście, Komunie-Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Zachęcie, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Sklepie Galeria Karowa czy Stroboskop Art Space. Członkini Queerowej Akademii Ruchu.