Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

sob., 17.11.2018
13:30–16:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
wstęp wolny, wymagane zapisy

„Świńskim ryjkiem” na Tarchomin! Wycieczka zabytkowym autobusem

W 2018 roku obchodzimy wyjątkową rocznicę: 500-lecie wybudowania kościoła św. Jakuba na warszawskim Tarchominie, który jest najstarszym oryginalnym budynkiem gotyckim w stolicy! Zapraszamy w niezwykłą podróż do tej świątyni i odkrywanie jej tajemnic podczas wycieczki zabytkowym chaussonem, zwanym „świńskim ryjkiem”. Poznamy dzieje jakubowego kościoła oraz mnóstwo ciekawostek z nim związanych, a także odwiedzimy młodszy o 400 lat neogotycki kościół Narodzenia NMP w Płudach, którego parafia została wydzielona z parafii św. Jakuba. Nie zabraknie również białołęckich wątków, związanych ze 100-leciem odzyskania niepodległości.

 

Prowadzenie: Bartłomiej Włodkowski (Fundacja AVE)

Odjazd o godzinie 13:30 sprzed Muzeum Warszawskiej Pragi (ul. Targowa 50/52), powrót w to samo miejsce.

 

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy: jolanta.wisniewska@muzeumwarszawy.pl; avetki@wp.pl; tel. 608 178 447.

 

*Zastrzegamy, że w przypadku znacznego spadku temperatury wycieczka będzie realizowana zabytkowym autobusem „ogórkiem”.

 

Wycieczka przygotowana przez Fundację AVE. Wydarzenie dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” oraz ze środków m.st. Warszawy.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.