Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 19.09.2019
17:00–20:00

Wykład
Muzeum Warszawskiej Pragi
1 zł

Szkoła fachów – konsultacje z rzemieślnikami | Pracownia Rzemieślnicza

Spotkanie to okazja do indywidualnych konsultacji udzielanych przez doświadczonych mistrzów z zakresu obróbki skóry miękkich, twardych, materiałów skóropodobnych i krawiectwa, pracy z tkaniną, konstrukcji odzieży.

Każdy uczestnik, który zajmuje się zawodowo wytwarzaniem lub projektowaniem, bądź jest w trakcie kształcenia rzemieślniczego, będzie mógł skorzystać z rady i doświadczenia mistrza w danym fachu. Konsultacje są odpowiedzią na zanik tradycyjnego kształcenia w systemie czeladnik – mistrz. Zapraszamy również zaawansowanych pasjonatów.

Pracownia Rzemieślnicza, poziom -1

Bilety: 1 zł, dostępny w kasie Muzeum i online na dwa tygodnie przed wydarzeniem

Liczba miejsc: 12 osób

 


 

Pracownia Rzemieślnicza to nowa przestrzeń w Muzeum Warszawskiej Pragi, którą przeznaczamy na warsztaty i spotkania z rzemieślnikami.

Program pracowni na lipiec to warsztaty prowadzone przez rzemieślników – specjalistów z takich dziedzin jak krawiectwo miarowe, gorseciarstwo, cholewkarstwo, modniarstwo. Zajęcia kierowane są do osób, które mają podstawową wiedzę oraz umiejętności w posługiwaniu się igłą i nicią oraz maszyną do szycia.

Pełen program Pracowni Rzemieślniczej na 2019 rok

 


Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.