czw., 28.09.2017

Szkoła Fachów Praskich

Czy rzemieślnicy prowadzący małe zakłady mogą stać się nauczycielami w szkole o charakterze wieczorowym? Czy młodzi mieszkańcy Pragi szukający swojej drogi zawodowej mogą przejąć i aktualizować tradycyjne techniki i umiejętności, aby lokalnie wytwarzać i naprawiać przedmioty?

Porozmawiamy o idei Praskiej Szkoły Fachów, która została sformułowana w 2014 roku w ramach koncepcji Ekosystem Praga. Ludwika Ignatowicz, współautorka pomysłu, opowie o jego założeniach, celach i inspiracjach. Wśród zaproszonych gości znajdą się również prascy rzemieślnicy, których poprosimy o komentarz.

Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy: Szkoła Fachów Praskich
Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala Praski Penthouse
Spotkanie otwarte, bez zapisów
Prowadzenie spotkania: Katarzyna Chudyńska – Szuchnik

Rzemieślnicy z prawego brzegu są żywą częścią lokalnego dziedzictwa. Chcesz ich poznać, zobaczyć jak pracują, posłuchać ich historii? Zapraszamy na spotkania i pokazy z miejskimi wytwórcami, które organizowane są raz w miesiące przez Muzeum Warszawskiej Pragi pt. Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy. Częścią projektu jest program „Projektowanie oparte na rzemiośle”, w ramach, którego młodzi designerzy współpracują z doświadczonymi mistrzami.