czw., 30.07.2020

Spacer

Szlakiem rewitalizacji – spacer po mieście

Zaniedbana przez lata Praga Północ w ostatnim czasie przechodzi gwałtowny proces gentryfikacji. Stare kamienice są odnawiane, w dawnych fabrykach powstają eleganckie hotele i restauracje. Znikają dawne knajpy, ustępując miejsca hipsterskim lokalom.

Kto odpowiada za proces rewitalizacji? Jak rewitalizacja zmienia praską społeczność? Pytania te będą nam towarzyszyć w czasie spaceru szlakiem świeżo odnowionych zabytków.

Spacer zaczyna się w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Czas trwania: 90 minut

Spacer szlakiem rewitalizacji odbywa się w dniach 16, 23, 30 lipca w godzinach 10.30-12.30.

Bilety do kupienia w kasie MWP w dniu spaceru. Cena 5 zł od osoby. Max. grupa 5 osób.