sob., 15.06.2024

udział bezpłatny

Sztuka ulicy: twórcze warsztaty architektoniczne z City Lights Lab | Święto Ulicy Stalowej

Zapraszamy do eksploracji historii i architektury ulicy poprzez praktyczne działania. Podczas spotkania będziesz mógł/mogła stworzyć swoją własną miniaturę detalu kamienicy, którą z łatwością zabierzesz ze sobą w dowolne miejsce na świecie. Wiemy, jak ważna dla życia miasta jest jego społeczność, dlatego nasze warsztaty będą doskonałą okazją do budowania więzi sąsiedzkich. Poprzez tworzenie drewnianych fragmentów elewacji, uczestnicy będą mieli okazję skupić się na precyzji ręcznej pracy i na chwilę oderwać się od codzienności, tworząc jednocześnie niepowtarzalne dzieła sztuki. Dołącz do nas i odkryj magię architektury kieszonkowej!

Warsztaty odbywają się w „Strefie Warsztatów” (namiot 4 i 5) na ulicy Stalowej.

Prowadzenie: Ola Kuk City Lights Lab

Ola Kuk – absolwentka Politechniki Warszawskiej, architektka i entuzjastka żeglarstwa, posiadaczka tytułu Jachtowego Sternika Morskiego. Z pasją propaguje projektowanie zorientowane na użytkownika. Od kilku lat odkrywa również magię rodzicielstwa jako mama małego chłopca. W swojej twórczości łączy współczesną estetykę z edukacją architektoniczną, tworząc przedmioty inspirowane fasadami polskich kamienic. Przekonuje, że przestrzeń, którą współtworzymy ma ogromny wpływ na nasze życie, budując tożsamość miejsc i przypominając o historii kryjącej się za każdym budynkiem.”

IG: CityLights Lab