Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

Wydarzenia

pt., 25.05.2018
20:30–22:00

Spacer
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp 5 zł

Szukamy słowika w Parku Skaryszewskim | Spacer ornitologiczny ze Stanisławem Łubieńskim

Stanisław Łubieński, fot. Tomasz Kaczor

Słowik, bohater bajek, baśni, legend i podań. Patron kochanków, natchnienie poetów, ulubiony śpiewak króla. No właśnie – podobno Władysław Jagiełło tak zasłuchał się w jego kląskania, trele, gwizdy i terkoty, że zapomniał o bożym świecie i przyodziewku odpowiednim na wiosenne wieczory. Skutkiem tego bardzo wiekowy już król zaziębił się i w rezultacie zmarł. Trudno winić wirtuoza, ale króla szkoda. W parku Skaryszewskim, spotkamy aż dwa gatunki europejskich słowików. Rdzawego i szarego. Jeżeli zaszczycą nas swoim koncertem, spróbujemy odpowiedzieć na odwieczne pytanie: który z nich śpiewa lepiej?

Stanisław Łubieński – pisarz i kulturoznawca. Debiutował reportażem historycznym Pirat stepowy, biografią ukraińskiego przywódcy Nestora Machno. Swoją pasją ornitologiczną dzieli się w książce Dwanaście srok za ogon, za którą czytelnicy uhonorowali go nagrodą NIKE 2017.

Wydarzenie towarzyszące wystawie 90. urodziny warszawskiego ZOO oraz sesji naukowej Miasta i zwierzęta Pracowni Studiów Miejskich IKP UW (24–25 maja) w Muzeum Warszawskiej Pragi

Wydarzenie towarzyszące wystawie 90. urodziny warszawskiego ZOO


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.