sob., 16.11.2019

Szyjemy czapsy – warsztat jednodniowy | Pracownia Rzemieślnicza

Czapsy to skórzane ochraniacze, które zasłaniają wierzchnią część buta. Mogą odmienić wygląd ulubionych botków albo stać się stylowym przedłużeniem eleganckich pantofelków. Są popularne wśród osób jeżdżących konno, jednak mogą stać się także ciekawym dodatkiem modowym.

Aby je stworzyć, potrzebne są podstawowe zdolności manualne (wykrajanie, zszywanie) oraz umiejętności szycia na maszynie.

Warsztaty składają się z dwóch części – najpierw wymodelujemy formę do kostki pod własne wymiary, a następnie będziemy zszywać materiał i wykonywać zapięcia. Warto zabrać ze sobą buty, do których najczęściej będą noszone czapsy.

Warsztaty inspirowane są historycznymi i współczesnymi modelami przygotowanymi specjalnie dla Muzeum Warszawskiej Pragi przez Artystyczną Pracownię Obuwia Jacka Kamińskiego.

Prowadząca: projektantka Ewelina Czaplicka Ruducha, szewc-cholewkarz

GDZIE: Pracownia Rzemieślnicza, poziom -1 Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52
WSTĘP: 1 zł, bilety w Muzeum i online
LIMIT MIEJSC: 10 osób

O Pracowni Rzemieślniczej i pełen program warsztatów na 2019 rok

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.