sob., 18.02.2023

udział bezpłatny

Szyjemy obrożę dla psa | Urodziny Pragi

Na warsztatach wykonamy klasyczną obrożę dla psa, z jasnej skóry blankowej z podbitką z zielonego filcu.

UWAGA! Warto wcześniej zmierzyć obwód szyi zwierzaka.

Chętni będą mogli wytłoczyć imię swojego pupila lub ozdobić ją ćwiekami. Obrożę będziemy zszywać ręcznie ściegiem rymarskim na dwie igły (zobacz tutorial na platformie VIMEO) lub maszynowo (do dyspozycji nowoczesna stebnówka JUKI lub maszyny Singer).

Podczas warsztatów fachowych wskazówek udzieli Kazimierz Szymański – mistrz rzemieślnik z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

Kazimierz Szymański, fot. Krzysztof Gajewski

Informacje praktyczne

Miejsce: Pracownia Rzemieślnicza PraRzemka, Muzeum Warszawskiej Pragi, poziom -1

Udział na podstawie bezpłatnego biletu do pobrania (na tydzień przed warsztatami) online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Liczba miejsc: 10

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 375 Urodzin Pragi.

Koordynacja: Katarzyna Chudyńska – Szuchnik, kuratorka Pracowni Rzemieślniczej PraRzemka

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.