sob., 18.05.2024

udział bezpłatny

Szyldy i neony Pragi – wieczorny spacer z Natalią Fornalską, Ślusarnia Stalowa

Zdjęcie

Natalia Fornalska wraz z mężem Markiem prowadzi warsztat Ślusarnia Stalowa. Projektuje i wykonuje szyldy, które możemy oglądać na wielu praskich ulicach. O swojej pracy i wyzwaniach opowiada w wywiadzie „Szyld z litego drewna”, który prezentujemy w ramach cyklu „Rzemieślniczki z Pragi”.

Z pomysłów Natalii chętnie korzystają lokalni przedsiębiorcy, a w ubiegłym roku projekty jej autorstwa zwyciężyły w miejskim konkursie na metamorfozy praskich witryn. Przykłady tych realizacji będzie można obejrzeć podczas spaceru, który poprowadzi sama artystka. Opowie o inspiracjach, procesie twórczym, technikach i materiałach, w jakich wytwarza szyldy.

Miejsce spotkania: ul. Stalowa 28

Udział w spacerze jest bezpłatny na podstawie biletów do pobrania na tydzień przed wydarzeniem (od 11 maja, godz. 18:00) online lub w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi.

Spacer jest kontynuacją projektu dokumentacyjnego Rzemieślniczki z Pragi. Jego bohaterkami jest sześć rzemieślniczek tzw. nowej fali rzemiosła, które prowadzą pracownie po prawej stronie Wisły i znajdują się na Mapach Rzemieślników Pragi Północ lub Pragi Południe: rzemieslnicy.waw.pl. Koordynatorką projektu Rzemieślniczki z Pragi jest kustoszka Katarzyna Chudyńska – Szuchnik.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych.