sob., 12.11.2022

Wycieczka
Prawobrzeżni

Tarchomińskie Zaduszki – wycieczka zabytkowym autobusem

Podczas wycieczki odwiedzimy Cmentarz Tarchomiński. To jedna z najstarszych nekropolii na terenie dzisiejszej Warszawy, wciąż mało znana i trochę zapomniana. Tymczasem pochowano tu wiele osób zasłużonych nie tylko dla prawobrzeżnych dzielnic miasta.

Cmentarz Tarchomiński

Na cmentarzu spoczywają ludzie wielu kultur, prażanie z dziada pradziada, ale też przybysze z różnych stron. Rok temu opowiadaliśmy o nich podczas spotkania online. Teraz wspólnie możemy odwiedzić nekropolię i wziąć udział w wyjątkowej wyprawie zabytkowym autobusem. Odnajdziemy m.in. groby ogrodników-społeczników Majlertów, ziemiańskiej rodziny Prus-Wiśniewskich, chłopców z Armii Krajowej, czy artystów takich jak ceramik prof. Stanisław Jagmin i malarz Engelbert Bytomski. Dowiemy się, kim byli Olędrzy i dlaczego jeden z pomników zdobi przedstawienie winnego grona.

Naszym przewodnikiem będzie Bartłomiej Włodkowski (Fundacja AVE), który odkryje przed nami historię nekropolii i związanych z nią postaci.

Start i powrót: przed Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52

UWAGA: Udział w wycieczce jest możliwy na podstawie biletów wcześniej zakupionych w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi lub drogą internetową. Koszt biletu: 5 zł.

Organizatorzy: Muzeum Warszawskiej Pragi – oddział Muzeum Warszawy oraz Fundacja AVE.

Koordynacja projektu: Jolanta Wiśniewska

Wydarzenie zrealizowane w cyklu „Prawobrzeżni”, dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.