sob., 24.07.2021

10 PLN

Tkanie toreb na bazie koszy wiklinowych. Warsztaty Zielone rzemiosło

Grafika. Na białym tle czarne i zielone liście. a jednym liściu napis Zielone rzemiosło

Warsztat z cyklu: Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Warsztat łączy techniki rzemieślnicze z ideą recyklingu. Podstawą tkania wymarzonej torby staną się spody starych koszy wiklinowych, do których doplecione zostaną boki ze sznurka splotem makramowym. Zachęcamy do zabrania starych koszy, którym nadamy nowe życie. Kilka koszy do recyklingu udostępnimy na miejscu. Odpowiedni sznur również będzie dostępny.

Miejsce: Warsztaty stacjonarne w sali konferencyjnej Muzeum Warszawskiej Pragi, w zgodzie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi.

Obejrzyj tutorial i działaj:

Cykl Zielone rzemiosło to warsztaty w ramach Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Promuje zrównoważone projektowanie dla poszukiwania rozwiązań technologicznych i materiałowych. To autorski program Eweliny Czaplickiej Ruduchy, realizowany we współpracy z kuratorką Katarzyną Chudyńską – Szuchnik.

Odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.