Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 12.03.2020
17:00–18:30

Warsztaty
Muzeum Warszawskiej Pragi
obowiązuje rezerwacja miejsc

Wytłaczanie w skórze | Warsztat z cyklu „Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy”

Jedną z technik zdobienia jest ręczne tłoczenie w skórze (ang. leather carving). Na warsztatach poznamy różne techniki tłoczenia. Następnie wytłoczymy samodzielnie wzór na podkładce pod kubek, pomalujemy go i wykończymy z pomocą profesjonalnych środków do skóry. Będzie to okazja do popracowania z takimi specjalistycznymi narzędziami jak np. swivel knife, edge beveler, creaser, slicker.

Prowadzenie: Michał Ożóg, Yggr Leather Workshop

 

Liczba miejsc: 5
Wstęp: obowiązkowa rezerwacja miejsc – pobranie wejściówki on-line lub w kasie Muzeum (rezerwacja ruszy 6.03)
Ważne: z uwagi na małą ilość miejsc prosimy o odpowiedzialną rezerwację, a w razie rezygnacji o jak najszybszym poinformowaniu kasy Muzeum mailowo (katarzyna.chudynska-szuchnik@muzeumwarszawy.pl) lub telefonicznie (22 518 34 30).

 

Warsztat obywa się w PraRzemce Pracowni Rzemieślniczej wyposażonej w narzędzia i maszyny pozyskane od warszawskich wytwórców w celu popularyzacji i transferu rzemiosła. Program Pracowni w 2020 roku realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

fot: Yggr Leather Workshop


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.