Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 05.04.2018
16:00–17:30

Spotkanie
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp po wczesniejszej rezerwacji

Tradycyjne techniki witrażownicze | Cykl: Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy

Spotkanie w pracowni lamp witrażowych 5 kwietnia jest odwołane z przyczyn niezależnych od organizatora. Osoby, które się zapisały, zostaną przez nas poinformowane mailowo o nowym terminie. Przepraszamy za zmianę.

Pracownia lamp witrażowych Magedi to jedno z takich miejsc na mapie prawobrzeżnej Warszawy, gdzie mamy do czynienia z rzemiosłem artystycznym na najwyższym poziomie. Powstają tu piękne przedmioty użytkowe ze szkła ręcznie wytapianego i barwionego przy pomocy tlenków metali.

Znakiem rozpoznawczym pracowni są autorskie projekty inspirowane stylami art deco, Bauhaus, Java Style i szeroko pojętym modernizmem oraz repliki lamp, takich artystów jak: Tiffany, Behrens czy Mackintosh.

Wizyta w nowej siedzibie pracowni

Wizyta odbędzie się w nowej siedzibie, gdzie znajduje się sala galeryjna z ekspozycją kolekcji około 150 wzorów lamp, a także pracownia. Doświadczeni rzemieślnicy wyżynają tu szklane elementy, a następnie owijają je folią miedzianą i łączą cyną. W czasie spotkania uczestnicy zapoznają się z procesem projektowania i wytwarzania lamp witrażowych, a także zobaczą formy wykonane z różnych materiałów i rysunki konieczne do ich wykonania.

Właściciel pracowni Edward Magdziarz rodzinnie i zawodowo związany jest z warszawską Pragą. Tu spędził dzieciństwo, brał udział w budowie pawilonów rzemieślniczych na ul. Targowej 18.

Dzięki nowej lokalizacji siedziby pracowni na Pradze stanie się ona z pewnością wyjątkowym miejscem na rzemieślniczo–artystycznej mapie tej części Warszawy.

Poszukiwania nowego miejsca na pracownię pana Magdziarza były wspierane przez Liderki Obszaru w ramach projektu „Rewitalizacja-wspólna sprawa”.

Prowadzenie: Edward Magdziarz, właściciel Pracowni Magedi ART
Miejsce spotkania – ul. Jagiellońska 52
Ilość miejsc ograniczona
Spotkanie na zapisy: katarzyna.chudynska-szuchnik@muzeumwarszawy.pl


Pokaz odbywa się w ramach European Artstic Crafts Days (EACD) 2018.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.