pt., 07.06.2019

Tygiel dźwięków – koncert zespołu Babadag, „Šulinys” | Scena letnia na Pradze

Płyta „Šulinys” („Studnia”) to muzyka inspirowana tradycyjnymi litewskimi sutartinės (wykonywanymi przez kobiety pieśniami wielogłosowymi, wpisanymi na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO) ze współczesnym, bogatym brzmieniem gitarowym , perkusyjnym i elektronicznym. Ola Bilińska dopisała do tradycyjnych melodii nowe teksty po polsku i angielsku, nowe refreny, instrumentalne aranże.

Skład zespołu:
Ola Bilińska – głos, gitara elektryczna, syntezator OP-1
siostry Lauksmina, Raminta, Dominyka – głos, kankles
Igor Jegorow – gitara elektryczna, perkusja, metalofon
Sebastian Witkowski – głos, gitara basowa, syntezator Roland Juno
Hubert Zemler – perkusja, balafon, metalofon

Ola Bilińska, wokalistka, multiinstrumentalista, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na angielski. Zespół Babadag założyła w 2010 roku. W 2015 r zdobyła Folkowy Fonogram Roku za płytę „Berjozkele”.

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.