Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

pt., 07.06.2019
20:30–21:30

Koncert
Muzeum Warszawskiej Pragi
Wstęp wolny

Tygiel dźwięków – koncert zespołu Babadag, „Šulinys” | Scena letnia na Pradze

Płyta „Šulinys” („Studnia”) to muzyka inspirowana tradycyjnymi litewskimi sutartinės (wykonywanymi przez kobiety pieśniami wielogłosowymi, wpisanymi na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO) ze współczesnym, bogatym brzmieniem gitarowym , perkusyjnym i elektronicznym. Ola Bilińska dopisała do tradycyjnych melodii nowe teksty po polsku i angielsku, nowe refreny, instrumentalne aranże.

Skład zespołu:
Ola Bilińska – głos, gitara elektryczna, syntezator OP-1
siostry Lauksmina, Raminta, Dominyka – głos, kankles
Igor Jegorow – gitara elektryczna, perkusja, metalofon
Sebastian Witkowski – głos, gitara basowa, syntezator Roland Juno
Hubert Zemler – perkusja, balafon, metalofon

Ola Bilińska, wokalistka, multiinstrumentalista, autorka tekstów i muzyki oraz tłumaczka poezji polskiej na angielski. Zespół Babadag założyła w 2010 roku. W 2015 r zdobyła Folkowy Fonogram Roku za płytę „Berjozkele”.

 

___________

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.